Výstavba a vybavení nových učeben v ZŠ Francova Lhota

Základní škola za spolupráce obce získala dva projekty pro výstavbu a vybavení učeben fyziky/chemie, počítačové učebny, a dílen pro praktickou výuku a keramickou dílnu.

Menší projekt “Keramická a praktická dílna ZŠ Francova Lhota” se týká pouze vybavení odborných učeben keramické dílny a praktické dílny ve výši 999 479 Kč, z čehož dotace tvoří 95 %.

Větší projekt “Zkvalitnění zázemí pro výuku odborných a praktických předmětů v ZŠ Francova Lhota” obsahuje zejména stavební práce a také vybavení rekonstruovaných učeben. Celková cena projektu činí 5 266 586 Kč z čehož dotace tvoří 90 %.

Projekt “Zkvalitnění zázemí pro výuku odborných a praktických předmětů v ZŠ Francova Lhota” reg. číslo CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004263  je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt “Keramická a praktická dílna ZŠ Francova Lhota” reg. číslo CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012461  je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt „Ovoce do škol“

Projekt «Ovoce do škol» je vymezený nařízením Rady (ES) č.13/2009 a nařízením Komise (ES) č.288/2009. Na základě těchto předpisů, připravilo ministerstvo zemědělství návrh nařízení vlády o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce, zeleniny a banánů dětem ve vzdělávacích zařízeních, kterým by se projekt ovoce do škol v ČR zavedl.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol, které se do projektu přihlásí prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem (dále jen „Fond“). Seznam schválených žadatelů bude průběžně aktualizován na internetových stránkách Fondu, stejně jako formulář určený pro přihlášení školy žadateli.

Nový informační leták je zde .

Podrobnější informace jsou na tomto webu.

Projekt „Nadace Synot“